Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Saarioinen Lätt Herrgårds dressing 345ml
Alla Saarioinen produkterUngefär2,79 €
Vertailuhinta 8,09 €/l
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Den här lättare favoritversionen av vår dressingklassiker med en fylligt stark örtsmak och färg av äkta tomater har vi lagat tillsammans med våra…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Senap
Ingredienser
Vatten, rapsolja, sirap, tomatpuré, socker, modifierad majsstärkelse, apelsinjuicekonsentrat, rödvinsättika, ättika, salt med jod, kryddor (SENAPSFRÖN, örter), förtjockningsmedel (E 415), konserveringsmedel (E 202).
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000015900
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras helst svalt och skyddad mot ljus. Öppnad förpackning förvaras i kylskåpstemperatur.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 224 kJ / 292 kcal |
| Fett | 25 g |
| - varav mättat fett | 1,4 g |
| Kolhydrat | 16 g |
| - varav sockerarter | 13 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0,81 g |
| Fiber | 0,5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

