Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Den här lättare versionen av traditionell senapsdressing med en mjukt fyllig senapssmak har vi lagat tillsammans med våra dressingexperter. Den här…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Senap
Ingredienser
Vatten, rapsolja, socker, ättika, modifierad majsstärkelse, SENAPSFRÖN 1, 3 %, salt med jod, kryddor (bl.a. vitlök, svartpeppar), förtjockningsmedel (E 415), konserveringsmedel (E 202), färg (E 160a), paprikaextrakt.
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000015917
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras helst svalt och skyddad mot ljus. Öppnad förpackning förvaras i kylskåpstemperatur.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 220 kJ / 290 kcal |
| Fett | 25 g |
| - varav mättat fett | 1,8 g |
| Kolhydrat | 17 g |
| - varav sockerarter | 14 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0,94 g |
| Fiber | 0,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

