Laddar

Saarioinen Pastasallad med skinka 250g
Alla Saarioinen produkterFörpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Vi lagar varsamt vår pastasallad av en läcker skinka och pennepasta. Vi har också lagt till färsk ananas och grönsaker med fyllig Ranch-dressing. Den…
Tillverkningsland
Allergener
Ägg, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Senap, Vete
Ingredienser
Pasta (VETEmjöl, ÄGG, vatten), dressing [vatten, rapsolja, socker, ättika, ÄGGULA, kryddor (bl.a. vitlök, SENAPSFRÖN, persilja), salt med jod, modifierad potatisstärkelse, lök, konserveringsmedel (E 202), förtjockningsmedel (E 415), aromer], skinka 20 % [griskött (skinka, EU), vatten, salt, stabiliseringsmedel (E 450, E 451), glukos, konserveringsmedel (E 250)], konserverad ananas (ananas, ananasjuice), konserverad gurka (gurka, vatten, socker, ättika, salt, lök, aromer), gurka, konserverad paprika (paprika, vatten, ättika, socker, salt).
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 645 kJ / 154 kcal |
| Fett | 8 g |
| - varav mättat fett | 0,7 g |
| Kolhydrat | 14 g |
| - varav sockerarter | 4,9 g |
| Protein | 5,8 g |
| Salt | 0,89 g |
| Fiber | 0,9 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


