Laddar

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Hamburgare, varmkorv, pommes frites, tacos, tortillas, grönsaksstavar och andra grillade delikatesser – vår sammetslena, mjuka majonnäs, kryddad med…
Tillverkningsland
Allergener
Ägg, Senap
Ingredienser
Vegetabiliska oljor (raps, ryps), vatten, konserverad gurka 12 % [gurka, vatten, salt, surhetsreglerande medel (E 260), konserveringsmedel (E 202), aromer], ÄGGULA (Finska), SENAP [vatten, SENAPSFRÖN, socker, surhetsreglerande medel (E 260), salt, konserveringsmedel (E 202)], socker, ättika, lök, modifierad stärkelse, salt med jod, paprika, kryddor (b.la. SENAPSFRÖN, vitlök, paprika, cayenne), konserveringsmedel (E 202), surhetsreglerande medel (E 330), aromer, förtjockningsmedel (E 415), färg (E 160a), antioxidant (E 385).
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras helst svalt och skyddad mot ljus. Öppnad förpackning förvaras i kylskåpstemperatur.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 2 148 kJ / 513 kcal |
| Fett | 55 g |
| - varav mättat fett | 3,4 g |
| Kolhydrat | 5,6 g |
| - varav sockerarter | 4,5 g |
| Protein | 0,9 g |
| Salt | 0,86 g |
| Fiber | 0,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

