Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Den här läckra salladen har vi lagat av gurka som vi lagt in med mormors traditionella recept. Resultatet är en piggt fräsch råriven gurksallad.…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Gurka 55 %, kål, äpple, socker, ättika, salt med jod, modifierad potatisstärkelse, dill, konserveringsmedel (E 202), gurkmeja, arom.
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000035656
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 282 kJ / 68 kcal |
| Fett | 0,1 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 15 g |
| - varav sockerarter | 14 g |
| Protein | 0,6 g |
| Salt | 0,55 g |
| Fiber | 1,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

