Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Vi lagade en krämig och tjock spenatsoppa med smakrik spenat. Både laktosfri och glutenfri spenatsoppa är rikligt smaksatt med smör. Är det här din…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
Vatten, laktosfri GRÄDDE, spenat 17 %, modifierad majsstärkelse, laktosfritt SMÖR, rismjöl, salt med jod, socker, vitpeppar. Grönsaker 51 g/portion.
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000036837
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 381 kJ / 91 kcal |
| Fett | 7,7 g |
| - varav mättat fett | 4,6 g |
| Kolhydrat | 4,7 g |
| - varav sockerarter | 0,7 g |
| Protein | 0,8 g |
| Salt | 0,68 g |
| Fiber | 0,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


