Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
För den här läckra lasagnen har vi själva lagat pastan ända från början och sedan gräddat de färska lasagneplattorna tillsammans med en läcker…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Vete
Ingredienser
Vatten, maskinurbenat kycklingkött 16 % (Finland), tomat, pastaplattor [VETEmjöl, vatten, ÄGGpulver, vegetabilisk olja (ryps, raps), salt med jod], laktosfri GRÄDDE, morot, lök, majsstärkelse, OST, smältOST [OST, vatten, SMÖRolja, smältsalter (E 331, E 340, E 452)], SOJAsås (vatten, SOJAböna, salt, ättika), vitlök, basilika, oregano, salt med jod, timjan, karamelliserat socker, svartpeppar.
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000030576
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 577 kJ / 138 kcal |
| Fett | 7,3 g |
| - varav mättat fett | 3,6 g |
| Kolhydrat | 11 g |
| - varav sockerarter | 2 g |
| Protein | 6,3 g |
| Salt | 0,82 g |
| Fiber | 1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


