Laddar

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Vår lasagne är vinnare i smaktestet – en favorit för hela familjen*. Vår saftiga lasagne lagas med både skicklighet och kärlek. Den fylliga…
Tillverkningsland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Selleri, Senap, Vete
Ingredienser
Vatten, svin- och nötkött 18 % (Finland), tomat, pastaplattor [VETEMJÖL, vatten, ÄGGPULVER, vegetabilisk olja (ryps, raps), salt med jod], laktosfri GRÄDDE, morot, palsternacka, lök, OST, smältOST [OST, vatten, SMÖRolja, smältsalter (E 331, E 340, E 452)], modifierad majsstärkelse, SOJAsås (vatten, SOJAbönor, salt, ättika), arom, paprikapasta (paprika, salt), vitlök, rödvinsvinäger, äppeljuicekoncentrat, salt med jod, basilika, oregano, svartpeppar, timjan, chili.
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 663 kJ / 159 kcal |
| Fett | 9,3 g |
| - varav mättat fett | 4,6 g |
| Kolhydrat | 11 g |
| - varav sockerarter | 2,1 g |
| Protein | 6,7 g |
| Salt | 0,93 g |
| Fiber | 1,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


