Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Den här traditionella kållådan har vi lagat av kål, finskt köttfärs och ris som vi låtit dra sig en lång stund och sedan smaksatt med sirap. När vi…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg
Ingredienser
Kål, nöt- och griskött 18 % (Finland), ris, sirap, ÄGG, salt med jod, lök, kryddor (bl.a. vitpeppar).
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000030149
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 478 kJ / 114 kcal |
| Fett | 4,2 g |
| - varav mättat fett | 1,8 g |
| Kolhydrat | 13 g |
| - varav sockerarter | 7,6 g |
| Protein | 4,5 g |
| Salt | 0,82 g |
| Fiber | 1,8 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

