Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Den här fylligt möra köttsoppan har vi kokat med traditionellt recept och låtit sjuda länge. Vi valde noga ut lämpliga potatisar och rotfrukter samt…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Vatten, potatis, nötkött 12 % (Finland), morot, kålrot, purjolök, salt med jod, persilja, aromer, kryddpeppar.
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000031740
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 177 kJ / 42 kcal |
| Fett | 0,4 g |
| - varav mättat fett | 0,2 g |
| Kolhydrat | 5,6 g |
| - varav sockerarter | 1,1 g |
| Protein | 3,4 g |
| Salt | 0,76 g |
| Fiber | 0,8 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


