Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Den här traditionella makaronilådan av finskt nötkött, makaroner och äggstanning passar hela familjen. När vi gräddar våra lådor har vi inte bråttom,…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Korn, Havre, Spelt, Råg, Vete
Ingredienser
Makaroni (VETEmjöl, VETEfiber, vatten), vatten, laktosfri MJÖLKdryck, nötkött 17 % (Finland), ÄGG, laktosfri GRÄDDE, salt med jod, vitpeppar.
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000030521
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 559 kJ / 134 kcal |
| Fett | 4,8 g |
| - varav mättat fett | 2,4 g |
| Kolhydrat | 15 g |
| - varav sockerarter | 1,1 g |
| Protein | 7 g |
| Salt | 0,85 g |
| Fiber | 1,5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

