Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Den här oemotståndligt goda och rustika bondsalladen med husmanskänsla har vi lagat av grovtärnad potatis, hackad lök och kapris med fyllig…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk, Senap
Ingredienser
Potatis 66 %, rapsolja, vatten, laktosfri YOGHURT, lök, socker, ättika, konserverad kapris (kapris, vatten, salt), ÄGGULA, modifierad majsstärkelse, salt med jod, surhetsreglerande medel (E 270), SENAPSFRÖN, konserveringsmedel (E 202), gräslök, vitpeppar, förtjockningsmedel (E 415), arom, färg (E 160a).
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000035007
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 611 kJ / 146 kcal |
| Fett | 9,4 g |
| - varav mättat fett | 0,8 g |
| Kolhydrat | 13 g |
| - varav sockerarter | 2,5 g |
| Protein | 1,7 g |
| Salt | 0,65 g |
| Fiber | 0,8 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

