Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
När man lagar leverlåda är det inte värt att göra kompromisser. Den här traditionella leverlådan grundar sig på en varsamt kokt ris som vi har…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Laktos
Ingredienser
MJÖLK, ris, gris-, kyckling- och nötlever 16 % (Finland), vegetabilisk olja (ryps, raps), sirap, russin, salt med jod, SMÖR, lök, kryddor (bl.a. vitpeppar).
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000030026
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 797 kJ / 191 kcal |
| Fett | 8,8 g |
| - varav mättat fett | 1 g |
| Kolhydrat | 21 g |
| - varav sockerarter | 7,9 g |
| Protein | 6,2 g |
| Salt | 0,79 g |
| Fiber | 0,8 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 2,8 g |

