Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Saarioinen Leverlåda laktosfri/utan russin 400g
Alla Saarioinen produkterUngefär2,43 €
Vertailuhinta 6,08 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Den här modernare versionen av traditionell leverlåda saknar russin och mjölk. Den smakar dock lika gott som en traditionell leverlåda. Den här…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Ris, vatten, gris-, kyckling- och nötlever 16 % (Finland), sirap, vegetabilisk olja (ryps, raps), majsstärkelse, salt med jod, lök, kryddor (bl.a. vitpeppar).
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000030040
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 729 kJ / 174 kcal |
| Fett | 6,3 g |
| - varav mättat fett | 0,7 g |
| Kolhydrat | 24 g |
| - varav sockerarter | 6,4 g |
| Protein | 4,7 g |
| Salt | 0,85 g |
| Fiber | 0,9 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

