Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Den här läckra krämen har ett lager av fräsch jordgubbskräm på ytan av den sammetslena vaniljkrämen. Vår mjuka jordgubbs-vaniljkräm smakar gott som…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
Vatten, laktosfri MJÖLKdryck, socker, laktosfri GRÄDDE, jordgubbe, modifierad majsstärkelse, bärjuicekoncentrat (jordgubbe, rödvinbär), modifierad potatisstärkelse, förtjockningsmedel (E 412), salt med jod, morotskoncentrat, aromer, vanilj. Jordgubbshalt 32 %.
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000033614
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 434 kJ / 104 kcal |
| Fett | 3,1 g |
| - varav mättat fett | 1,8 g |
| Kolhydrat | 17 g |
| - varav sockerarter | 13 g |
| Protein | 1,4 g |
| Salt | 0,14 g |
| Fiber | 0,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


