Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Den här marineringssåsen med peppar, vitlök och sojasås har vi lagat tillsammans med våra dressingexperter. Den här marinadklassikern lämpar sig…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Sojabönor, Senap
Ingredienser
Rapsolja, vatten, SOJAsås (vatten, SOJABÖNOR, salt, vinäger), kryddor (vitlök, svartpeppar, paprika, vitpeppar), ättika, socker, SENAP [vatten, SENAPSFRÖN, socker, surhetsreglerande medel (E 260), joderat salt, konserveringsmedel (E 202)], ananasjuicekoncentrat, surhetsreglerande medel (E 575), förtjockningsmedel (E 415), konserveringsmedel (E 202).
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000015610
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras helst svalt och skyddad mot ljus. Öppnad förpackning förvaras i kylskåpstemperatur.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 469 kJ / 351 kcal |
| Fett | 36 g |
| - varav mättat fett | 2,1 g |
| Kolhydrat | 4,6 g |
| - varav sockerarter | 2,7 g |
| Protein | 2,2 g |
| Salt | 2,80 g |
| Fiber | 1,1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


