Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Saarioinen Välsmakande Feta-tomatpasta 290g
Alla Saarioinen produkterUngefär3,99 €
Vertailuhinta 13,76 €/kg
Information
Information
Dagens pasta har inspirerats av läckra moderna smaker. I den här läckra feta-tomatpastan har vi gräddat fetaosttärningar och minitomater till en…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Laktos, Vete
Ingredienser
Tomat 32 %, pasta (VETE), laktosfri vispGRÄDDE, fetaOST 14 %, majsstärkelse, basilika, salt med jod, oregano, svartpeppar.
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000033904
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 709 kJ / 169 kcal |
| Fett | 9,8 g |
| - varav mättat fett | 6,1 g |
| Kolhydrat | 14 g |
| - varav sockerarter | 1,8 g |
| Protein | 5,7 g |
| Salt | 0,88 g |
| Fiber | 1,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


