Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Uusi
Saarioinen Saftig Pasta med skinka och ananas 290g
Alla Saarioinen produkterUngefär3,99 €
Vertailuhinta 13,76 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Smakerna av den välkända americano-pizzan finns nu i pasta! Vi kokade tomatsåsen onh tillsatte skinkstrimlor, blåmögelost och ananasbitar. Vi…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
Pasta (VETEmjöl, vatten), vatten, skinka 11 % [svinkött (skinka, Finland), vatten, konserveringsmedel (E 250), glukos, stabiliseringsmedel (E 450, E 451)], tomat, laktosfri GRÄDDE, blåmögelOST, konserverad ananas 4 % (ananas, vatten, socker), OST, vegetabilisk olja (ryps, raps), smältOST [OST, vatten, SMÖRolja, smältsalter (E 331, E 340, E 452)], lök, majsstärkelse, kryddor (oregano, basilika, svartpeppar, paprika, cayenne, vitlök), socker, ättika, salt med jod.
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000032730
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 720 kJ / 172 kcal |
| Fett | 8,3 g |
| - varav mättat fett | 3,1 g |
| Kolhydrat | 16 g |
| - varav sockerarter | 2,8 g |
| Protein | 7,2 g |
| Salt | 0,87 g |
| Fiber | 1,6 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


