Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Saarioinen Memphis smoky BBQ kryddsås 345ml
Alla Saarioinen produkterUngefär3,09 €
Vertailuhinta 8,96 €/l
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Den här kryddsåsen med äkta BBQ-kryddor och hickory-arom har vi lagat på amerikanskt vis tillsammans med våra dressingexperter. Kryddsåsen lämpar sig…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Vatten, sirap, tomatpuré, socker, ananasjuicekoncentrat, rödvinsättika, ättika, salt med jod, modifierad potatisstärkelse, kryddor (chili, vitlök, cayenne, svartpeppar), arom, färg (E 150c), förtjockningsmedel (E 415), konserveringsmedel (E 202).
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000015627
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras helst svalt och skyddad mot ljus. Öppnad förpackning förvaras i kylskåpstemperatur.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 778 kJ / 186 kcal |
| Fett | 0,9 g |
| - varav mättat fett | 0,2 g |
| Kolhydrat | 41 g |
| - varav sockerarter | 37 g |
| Protein | 0,9 g |
| Salt | 2,10 g |
| Fiber | 1,8 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


