Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Vår varsamt och kärleksfullt kokade mjölkbaserade spenatsoppa med sammetslen konsistens är en klassiker bland grönsakssopporna. En läcker och…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Laktos, Vete
Ingredienser
MJÖLK, vatten, spenat 12 %, vegetabiliskt margarin (rypsolja, vatten, fullhärdad rypsolja, salt, arom), majsstärkelse, VETEmjöl, salt med jod, socker.
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000031856
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 314 kJ / 75 kcal |
| Fett | 4,3 g |
| - varav mättat fett | 1,5 g |
| Kolhydrat | 6,6 g |
| - varav sockerarter | 3,4 g |
| Protein | 2,3 g |
| Salt | 0,71 g |
| Fiber | 0,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 2,8 g |


