Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Den här traditionella fylliga morotslådan gräddade vi länge i ugnen. Vi valde noga ut högklassiga morötter och rätt slags ris för den. När vi gräddar…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
Morot 82 %, ris, laktosfri MJÖLK, vegetabilisk olja (ryps, raps), socker, salt med jod, vitpeppar, muskotnöt.
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000030200
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 591 kJ / 141 kcal |
| Fett | 6,5 g |
| - varav mättat fett | 0,5 g |
| Kolhydrat | 17 g |
| - varav sockerarter | 6,2 g |
| Protein | 1,9 g |
| Salt | 0,97 g |
| Fiber | 2,8 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

