Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Uusi
Saarioinen PROTSKU Omelett med spenat och grynost 250g
Alla Saarioinen produkterUngefär3,49 €
Vertailuhinta 13,96 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Den mest effektiva sättet att få protein är att äta mat som naturligt innehåller det. Saarioinens PROTSKU-serie har läckra alternativ för situationer…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk
Ingredienser
ÄGG 65 % (Finland), vatten, spenat 10 %, laktosfri GRÄDDE, laktosfri grynOST 4 % (pastöriserad MJÖLK och GRÄDDE, syrningskultur, salt), laktosfri fetaOST, OST, majsstärkelse, laktosfritt MJÖLKpulver, salt med jod, modifierad majsstärkelse, svartpeppar.
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000032716
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 565 kJ / 135 kcal |
| Fett | 9,6 g |
| - varav mättat fett | 3,9 g |
| Kolhydrat | 1,8 g |
| - varav sockerarter | 0,6 g |
| Protein | 10 g |
| Salt | 0,78 g |
| Fiber | 0,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


