Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Ett effektivt sätt att få i sig protein är att äta mat som naturligt innehåller det. Saarioinens PROTSKU-serie har läckra alternativ för situationer…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Havre
Ingredienser
Laktosfri MJÖLK, glutenfri fullkornsHAVRE (gryn, flingor), glutenfri HAVREkli, melonfrön, solrosfrön, solrosprotein, salt med jod. Havre 10 %.
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000036295
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 340 kJ / 81 kcal |
| Fett | 2,6 g |
| - varav mättat fett | 0,7 g |
| Kolhydrat | 8,4 g |
| - varav sockerarter | 2,2 g |
| Protein | 5,1 g |
| Salt | 0,29 g |
| Fiber | 1,5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

