Laddar

Saarioinen PROTSKU Rökt regnbågslax bowl 300g
Alla Saarioinen produkterInformation
Information
Den mest effektiva sättet att få protein är att äta mat som naturligt innehåller det. Saarioinens PROTSKU-serie har läckra alternativ för situationer…
Tillverkningsland
Allergener
Ägg, Fiskar, Sesamfrön, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Vete
Ingredienser
Pasta (VETE, vatten), inlagd rödkål [rödkål, balsamvinsättika (vinättika, druvjuicekoncentrat, arom), rapsolja, socker, salt med jod], rökt REGNBÅGSLAX 13 % [REGNBÅGSLAX (odlad, Finland, Sverige, Norge, Danmark), salt, rökarom], SOJAbönor, kokt ÄGG, inlagd morot [morot, balsamvinsättika (vinättika, druvjuicekoncentrat, arom), rapsolja, SESAMFRÖN, socker, salt med jod, konserveringsmedel (E 202)], SOJAsås (vatten, SOJAbönor, salt, ättika), rapsolja, gräslök, balsamvinsättika (vinättika, druvjuicekoncentrat, arom), socker, paprika, SESAMolja, vitlök, chili, ingefära, modifierad majsstärkelse, ättika, salt. Kan innehålla ben.
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 651 kJ / 156 kcal |
| Fett | 7 g |
| - varav mättat fett | 0,7 g |
| Kolhydrat | 14 g |
| - varav sockerarter | 4,1 g |
| Protein | 8 g |
| Salt | 0,97 g |
| Fiber | 2,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


