Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Uusi
Saarioinen PROTSKU Choklad-kvargplättar 200g
Alla Saarioinen produkterUngefär2,79 €
Vertailuhinta 13,95 €/kg
Information
Information
Den mest effektiva sättet att få protein är att äta mat som naturligt innehåller det. Saarioinens PROTSKU-serie har läckra alternativ för situationer…
Tillverkningsland
Estland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Laktos, Vete
Ingredienser
KVARG 33 %, ÄGG, socker, VETEMJÖL, vatten, rapsolja, kakaopulver 4 %, MJÖLKPROTEIN, modifierad majsstärkelse, friteringsolja [rapsolja, karnaubavax, emulgeringsmedel (E 322)], salt med jod, bakpulver [jäsningsmedel (E 450, E 500), majsstärkelse, surhetsreglerande medel (E 330)].
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000057160
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 926 kJ / 221 kcal |
| Fett | 8,6 g |
| - varav mättat fett | 1,5 g |
| Kolhydrat | 23 g |
| - varav sockerarter | 14 g |
| Protein | 12 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 0,6 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 2 g |
