Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Saarioinen Rödbets- och pepparrotssallad 270g
Alla Saarioinen produkterUngefär2,05 €
Vertailuhinta 7,59 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Den här fräscha hackade rödbetssalladen har vi kryddat med pikant pepparrot. Smaken kröns av fyllig majonnäs. Saarioinen är Finlands pålitligaste…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Senap
Ingredienser
Konserverad rödbeta 76 % [rödbeta, vatten, ättika, socker, salt, konserveringsmedel (E 202, E 211), arom], majonnäs [vatten, rapsolja, ättika, socker, ÄGGULA, salt med jod, SENAPSFRÖN, modifierad majsstärkelse, vitpeppar, förtjockningsmedel (E 415)], pepparrot 2, 5 %, konserveringsmedel (E 202).
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000035045
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 467 kJ / 112 kcal |
| Fett | 7,7 g |
| - varav mättat fett | 0,5 g |
| Kolhydrat | 8,7 g |
| - varav sockerarter | 7,7 g |
| Protein | 1,1 g |
| Salt | 0,44 g |
| Fiber | 1,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

