Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Vi hackade kål och grönsaker till en läcker grönsakssallad som vi kryddade med färsk vinägrett. Prova och njut! Vegansk. Passar för veganer.…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Kål, konserverad pumpa (pumpa, socker, vatten, ättika, persilja, lök, vitlök, salt med jod, aromer), vatten, socker, rapsolja, vårlök, konserverad paprika (paprika, vatten, ättika, socker, salt), persilja, ättika, salt med jod, surhetsreglerande medel (E 330), konserveringsmedel (E 202). Grönsaker 90 % av sallad.
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000035625
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 374 kJ / 89 kcal |
| Fett | 4 g |
| - varav mättat fett | 0,3 g |
| Kolhydrat | 12 g |
| - varav sockerarter | 11 g |
| Protein | 0,8 g |
| Salt | 0,65 g |
| Fiber | 1,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

