Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Kvargplättarna har en fyllig smak av kvarg, kryddade med en antydan av vanilj, vilket ger dem oemotståndligt läckra smak. Du kan äta kvargplättarna…
Tillverkningsland
Estland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
Laktosfri KVARG 40 %, ÄGG, socker, VETEmjöl, rapsolja, modifierad majsstärkelse, frityrolja [rapsolja, karnaubavax, emulgeringsmedel (E 322)], vanillinsocker (socker, arom), salt med jod, bakpulver [jäsningsmedel (E 450, E 500)].
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
Marknadsförare
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000057139
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 025 kJ / 245 kcal |
| Fett | 11 g |
| - varav mättat fett | 1,5 g |
| Kolhydrat | 26 g |
| - varav sockerarter | 15 g |
| Protein | 9,5 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 0,7 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |
