Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Sammetslen kvargplättsmeten som du kan snabbt och enkelt njuta av. Vi gjorde en bekväm och genast färdig proteinhaltig smet varav du kan snabbt steka…
Tillverkningsland
Estland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Laktos, Vete
Ingredienser
KVARG 27 %, VETEmjöl, ÄGG, vatten, socker, rapsolja, vanillinsocker (socker, arom), bakpulver [jäsningsmedel (E 450, E 500), majsstärkelse, surhetsreglerande medel (E 330)], salt med jod, vaniljsocker (socker, vanilj, naturlig arom).
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000057108
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 814 kJ / 194 kcal |
| Fett | 4,5 g |
| - varav mättat fett | 0,7 g |
| Kolhydrat | 28 g |
| - varav sockerarter | 9,6 g |
| Protein | 9,8 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 1,6 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0,9 g |
Plats i butiken
Plats i butiken
Butik: Prisma Kaari KannelmäkiHylla: Maito-osasto Prisma Kaari Kannelmäki butikens adress och öppettider


