Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Den här läckra rårivna salladen gjorde vi av kål, gurka och morot. Vi har smaksatt den med citronsaft, äppelvinsättika och kryddpeppar. Prova och…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Kål, gurka, morot, socker, rapsolja, vatten, citronjuice, ättika, äppelvinsättika, salt med jod, surhetsreglerande medel (E 330), svartpeppar, konserveringsmedel (E 202). Grönsaker 85 % av sallad.
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000036929
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 358 kJ / 85 kcal |
| Fett | 4,5 g |
| - varav mättat fett | 0,3 g |
| Kolhydrat | 9,5 g |
| - varav sockerarter | 9,2 g |
| Protein | 0,7 g |
| Salt | 0,59 g |
| Fiber | 1,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

