Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Den här traditionella strömmingslådan har vi lagat av skivad potatis, finsk saltströmming och äggstanning som vi gräddat länge. När vi gräddar våra…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Fiskar, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
Potatis, laktosfri MJÖLKdryck, saltSTRÖMMING 9 % (Finland), lök, rypsolja, späck, ÄGG, VETEmjöl, kryddpeppar. Strömming kan innehålla fiskben.
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000030422
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 568 kJ / 136 kcal |
| Fett | 7,2 g |
| - varav mättat fett | 1,5 g |
| Kolhydrat | 13 g |
| - varav sockerarter | 1,7 g |
| Protein | 4,5 g |
| Salt | 1,00 g |
| Fiber | 0,8 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

