Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Varmkorv, pommes frites, hamburgare och andra grillade delikatesser – allt detta passar utmärkt med vår sammetslena, mjuka majonnäs, kryddad med…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Senap
Ingredienser
Vegetabiliska oljor (raps, ryps), vatten, DijonSENAP 5 % (vatten, SENAPSFRÖN, vinäger, salt), socker, ÄGGULA (Finska), vinäger, modifierad stärkelse, salt med jod, kryddor (SENAPSFRÖN, lök, svartpeppar, dragon), konserveringsmedel (E 202), färg (E 160a), surhetsreglerande medel (E 330), arom, förtjockningsmedel (E 415), antioxidant (E 385). nt (E 385).
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000014033
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras helst svalt och skyddad mot ljus. Öppnad förpackning förvaras i kylskåpstemperatur.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 2 175 kJ / 520 kcal |
| Fett | 55 g |
| - varav mättat fett | 3,4 g |
| Kolhydrat | 6,1 g |
| - varav sockerarter | 4,7 g |
| Protein | 1,1 g |
| Salt | 0,90 g |
| Fiber | 0,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

