Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Den här mjukt fylliga klassikern av utvalda råvaror har vi lagat tillsammans med våra dressingexperter. Dressingen lämpar sig utmärkt för sallader…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Senap
Ingredienser
Rapsolja, vatten, socker, ättika, SENAPSFRÖN 1, 8 %, modifierad majsstärkelse, salt med jod, kryddor (bl.a. vitlök, svartpeppar), förtjockningsmedel (E 415), konserveringsmedel (E 202), färg (E 160a), paprikaextrakt.
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000015870
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras helst svalt och skyddad mot ljus. Öppnad förpackning förvaras i kylskåpstemperatur.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 770 kJ / 420 kcal |
| Fett | 41 g |
| - varav mättat fett | 2,8 g |
| Kolhydrat | 15 g |
| - varav sockerarter | 13 g |
| Protein | 0,6 g |
| Salt | 0,94 g |
| Fiber | 0,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

