Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Den här milda och mjuka rätten för hela familjen har vi lagat av spaghetti, tomat- och köttfärssås och örter. Köttfärsen innehåller finskt kyckling-…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Korn, Havre, Spelt, Råg, Vete
Ingredienser
Vatten, spaghetti (VETEmjöl, VETEfiber, vatten), tomat, maskinurbenat kycklingkött 15 % (Finland), lök, griskött 5 % (Finland), laktosfri MJÖLKdryck, majsstärkelse, socker, salt med jod, kryddor (bl.a. paprika, svartpeppar), persilja.
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000030262
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 433 kJ / 103 kcal |
| Fett | 3,9 g |
| - varav mättat fett | 1,2 g |
| Kolhydrat | 11 g |
| - varav sockerarter | 2,9 g |
| Protein | 5 g |
| Salt | 0,80 g |
| Fiber | 1,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


