Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Den här läckra oljefria dressingen med chili har vi lagat på asiatiskt vis tillsammans med våra dressingexperter. Dressingen lämpar sig utmärkt för…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Socker, vatten, ättika, chili 5, 6 %, salt med jod, modifierad potatisstärkelse, kryddor (bl.a. paprika, vitlök, cayenne), förtjockningsmedel (E 415), konserveringsmedel (E 202), arom.
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000015672
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras helst svalt och skyddad mot ljus. Öppnad förpackning förvaras i kylskåpstemperatur.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 800 kJ / 190 kcal |
| Fett | 0,1 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 45 g |
| - varav sockerarter | 44 g |
| Protein | 0,3 g |
| Salt | 1,80 g |
| Fiber | 0,6 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

