Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Denna mysiga skinkfrestelsen har vi lagat av strimlad potatis, finsk skinka och grädde och låtit den sjuda i ugnen. Njut av den läckra skinfrestelsen…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
Potatis, laktosfri vispGRÄDDE, skinka 13 % [griskött (skinka, Finland), vatten, konserveringsmedel (E 250), glukos, stabiliseringsmedel (E 450, E 451), antioxidant (E 316)], lök, majsstärkelse, salt med jod, rostad vitlök, svartpeppar.
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000033362
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 639 kJ / 153 kcal |
| Fett | 9,3 g |
| - varav mättat fett | 5,4 g |
| Kolhydrat | 13 g |
| - varav sockerarter | 1,3 g |
| Protein | 4 g |
| Salt | 0,83 g |
| Fiber | 0,8 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


