Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Denna mysiga laxfrestelsen har vi lagat av strimlad potatis, lax och grädde och låtit den sjuda i ugnen. Frestelsen är också rikligt smaksatt med…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Fiskar, Mjölk
Ingredienser
Potatis, laktosfri vispGRÄDDE, LAX 13 % (odlad, Norge/Island), kallrökt LAX [LAX (odlad, Norge), salt], salt med jod, lök, majsstärkelse, dill, citronpulver, svartpeppar. Fiskhalt 15 %. Lax kan innehålla ben.
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000033355
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 715 kJ / 171 kcal |
| Fett | 11 g |
| - varav mättat fett | 5,7 g |
| Kolhydrat | 11 g |
| - varav sockerarter | 1,2 g |
| Protein | 5,2 g |
| Salt | 0,83 g |
| Fiber | 0,7 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


