Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Vår ugnsbakade tomat-fetapasta är som hemmagjord. Vi har tillagat en trendig pastasmak av äkta laktosfri fetaost, pennepasta och en rik krämig…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
Pasta (VETEmjöl, vatten), laktosfri GRÄDDE, tomat 16 %, vatten, laktosfri fetaOST 9 %, majsstärkelse, basilika, salt med jod, oregano, svartpeppar.
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000033485
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 778 kJ / 186 kcal |
| Fett | 11 g |
| - varav mättat fett | 6,5 g |
| Kolhydrat | 16 g |
| - varav sockerarter | 1,9 g |
| Protein | 5,1 g |
| Salt | 0,94 g |
| Fiber | 1,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


