Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Saarioinen Thousand Island dressing 345ml
Alla Saarioinen produkterUngefär2,79 €
Vertailuhinta 8,09 €/l
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Den här thousand islands –dressingen har vi lagat tillsammans med våra dressingexperter. Den lämpar sig utmärkt som dressing för fisk- och…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Senap
Ingredienser
Vatten, rapsolja, socker, tomatpuré, ättika, ÄGGULA, modifierad majsstärkelse, kryddor (bl.a. paprika, lök, chili, gräslök, SENAPSFRÖN, vitlök, dill), salt med jod, salt, citronjuicekoncentrat, förtjockningsmedel (E 415), konserveringsmedel (E 202).
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
Tillverkare
Saatioinen Oy
EAN
6412000015894
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras helst svalt och skyddad mot ljus. Öppnad förpackning förvaras i kylskåpstemperatur.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 135 kJ / 271 kcal |
| Fett | 26 g |
| - varav mättat fett | 1,6 g |
| Kolhydrat | 9,4 g |
| - varav sockerarter | 7,8 g |
| Protein | 0,8 g |
| Salt | 0,93 g |
| Fiber | 0,6 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

