Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Den här pikanta dressingen med chili och tomat har vi lagat tillsammans med våra dressingexperter. Dressingen är en favorit för alla som gillar…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Senap
Ingredienser
Vatten, rapsolja, tomat 11 %, socker, ättika, modifierad majsstärkelse, ÄGGULA, salt med jod, kryddor (chili, paprika, SENAPSFRÖN), förtjockningsmedel (E 415), konserveringsmedel (E 202).
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000015955
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras helst svalt och skyddad mot ljus. Öppnad förpackning förvaras i kylskåpstemperatur.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 690 kJ / 400 kcal |
| Fett | 38 g |
| - varav mättat fett | 2,7 g |
| Kolhydrat | 14 g |
| - varav sockerarter | 12 g |
| Protein | 0,8 g |
| Salt | 0,67 g |
| Fiber | 0,8 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

