Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Pommes frites, varmkorv, hamburgare, grönsaksstavar och tortillas, och andra grillade delikatesser – vår sammetslena mjuka och perfekt tomatmajonnäs…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Senap
Ingredienser
Vegetabiliska oljor (raps, ryps), vatten, tomatpuré 15 %, socker, spritvinäger, ÄGGULA (Finska), modifierad stärkelse, salt med jod, kryddor (bl.a. SENAPSFRÖN, vitlök, paprika, svartpeppar, vitpeppar), paprikaextrakt, surhetsreglerande medel (E 330), konserveringsmedel (E 202), förtjockningsmedel (E 412, E 415), antioxidant (E 385).
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
Marknadsförare
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000014026
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras helst svalt och skyddad mot ljus. Öppnad förpackning förvaras i kylskåpstemperatur.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 881 kJ / 450 kcal |
| Fett | 45 g |
| - varav mättat fett | 2,7 g |
| Kolhydrat | 12 g |
| - varav sockerarter | 9,5 g |
| Protein | 1,2 g |
| Salt | 0,91 g |
| Fiber | 0,8 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

