Laddar

Saarioinen Pastasallad med tonfisk MSC 250g
Alla Saarioinen produkterFörpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Vi lagar varsamt vår pastasallad av en läcker tonfisk och pastan. Vi har också lagt till färsk ananas, grönsaker och fyllig senapsdressing. Den här…
Tillverkningsland
Allergener
Ägg, Fiskar, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Senap, Vete
Ingredienser
Pasta (VETEmjöl, vatten), konserverad TONFISK 24 % [bonit (Katsuwonus pelamis), solrosolja, salt], dressing [vatten, rapsolja, socker, ättika, salt med jod, modifierad potatisstärkelse, tomatpuré, ÄGGULA, SENAPSFRÖN, konserveringsmedel (E 202), honung, äppelvinsättika, citronjuicekoncentrat, förtjockningsmedel (E 415), svartpeppar, dill, aromer, färg (E 100)], konserverad ananas (ananas, ananasjuice), gurka, konserverad paprika (paprika, vatten, ättika, socker, salt).
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 755 kJ / 180 kcal |
| Fett | 10 g |
| - varav mättat fett | 1,5 g |
| Kolhydrat | 13 g |
| - varav sockerarter | 4 g |
| Protein | 8,1 g |
| Salt | 0,88 g |
| Fiber | 1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


