Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Den här pizzaklassikern för tonfiskvänner toppade vi med fyllig tomatsås och läcker tonfisk. För den här klassikern har vi jäst pizzadegen på…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Fiskar, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Senap, Vete
Ingredienser
VETEmjöl, tomat, konserverad TONFISK 16 % [bonit (Katsuwonus pelamis), vatten, salt]{/font}, vatten, OSTprodukt (OST, kokosolja, potatisstärkelse, MJÖLKprotein, salt), rapsolja, VETEproteinpreparat [VETEprotein, VETEmjöl, färg (E 150c)], modifierad majsstärkelse, jäst, salt med jod, socker, kryddor (bl.a. lök, svartpeppar, SENAPSFRÖN), vitlök, citronjuicekoncentrat, arom.
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000034550
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 884 kJ / 211 kcal |
| Fett | 7,3 g |
| - varav mättat fett | 2,6 g |
| Kolhydrat | 25 g |
| - varav sockerarter | 1,3 g |
| Protein | 10 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 1,9 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


