Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Den här salladen har vi lagat av hackad och strimlad kål och gurka. Vi har blandat i yoghurt och majonnäs och kryddat vår tzatziki coleslaw med…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk, Senap
Ingredienser
Marinerad kål 32 % [kål, vatten, socker, ättika, salt med jod, surhetsreglerande medel (E 330), konserveringsmedel (E 202)], marinerad gurka (gurka, vatten, ättika, socker, salt med jod), laktosfri YOGHURT, laktosfri GRÄDDFIL, rapsolja, vatten, socker, ättika, modifierad potatisstärkelse, lök, ÄGGULA, salt med jod, modifierad majsstärkelse, kryddor (bl.a. SENAPSFRÖN, svartpeppar, vitlök, mynta), citronjuicekoncentrat, konserveringsmedel (E 202), förtjockningsmedel (E 415) .
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000035519
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 646 kJ / 154 kcal |
| Fett | 11 g |
| - varav mättat fett | 2 g |
| Kolhydrat | 11 g |
| - varav sockerarter | 8 g |
| Protein | 1,5 g |
| Salt | 0,96 g |
| Fiber | 0,8 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

