Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Den här mjukt fylliga dressingen med vitlök har vi lagat tillsammans med våra dressingexperter. Vår läckra sås är alla vitlöksvänners favorit. I vårt…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg
Ingredienser
Vatten, rapsolja, socker, ättika, ÄGGULA, modifierad majsstärkelse, salt med jod, kryddor (vitlök, vitpeppar, svartpeppar), citronjuicekoncentrat, arom, förtjockningsmedel (E 415), konserveringsmedel (E 202).
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000015887
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras helst svalt och skyddad mot ljus. Öppnad förpackning förvaras i kylskåpstemperatur.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 470 kJ / 350 kcal |
| Fett | 35 g |
| - varav mättat fett | 2,6 g |
| Kolhydrat | 8,2 g |
| - varav sockerarter | 6,2 g |
| Protein | 0,4 g |
| Salt | 0,98 g |
| Fiber | 0,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

