Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Den här salladen har vi lagat av hackad och strimlad kål som vi smaksatt med solrosfrön och äkta parmesanost samt spenat, basilika och persilja.…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk
Ingredienser
Kål 58 %, majonnäs [rapsolja, vatten, ÄGGULA, ättika, parmesanOST, solrosfrön, spenat, salt med jod, modifierad majsstärkelse, kryddor (vitlök, basilika, persilja), växtextrakt (spirulina, safflor, morot, pumpa), socker, förtjockningsmedel (E 415), konserveringsmedel (E 202), citronjuicekoncentrat, aromer], gurka, lök.
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000035885
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 870 kJ / 208 kcal |
| Fett | 18 g |
| - varav mättat fett | 1,3 g |
| Kolhydrat | 8,8 g |
| - varav sockerarter | 8,3 g |
| Protein | 1,3 g |
| Salt | 0,70 g |
| Fiber | 1,1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

