Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Saarioinen Vispis lingon, vispad lingonmellanmål 130g
Alla Saarioinen produkterUngefär1,79 €
Vertailuhinta 13,77 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Vispis är ett ätfärdigt, fluffigt och bärigt mellanmål som passar till allt från frukost och mellanmål till kvällsmat. Den här lingonvispisen har vi…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Råg
Ingredienser
Vatten, laktosfri GRÄDDE, lingon 14 %, fullkornsRÅGmjöl, socker, äppeljuicekoncentrat, morotskoncentrat, gelatin, vanillinsocker (socker, arom), salt med jod, vanilj, RÅGmaltmjöl. Bär- och frukthalt 26 %.
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000032990
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 553 kJ / 132 kcal |
| Fett | 5,6 g |
| - varav mättat fett | 3,2 g |
| Kolhydrat | 18 g |
| - varav sockerarter | 12 g |
| Protein | 1,6 g |
| Salt | 0,12 g |
| Fiber | 2,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

