Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Saarioinen Vispis hallon vispad hallonmellanmål 130g
Alla Saarioinen produkterUngefär1,69 €
Vertailuhinta 13,00 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Vispis är ett ätfärdigt, fluffigt och bärigt mellanmål som passar till allt från frukost och mellanmål till kvällsmat. Den här hallonvispisen har vi…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
Vatten, hallon 15 %, laktosfri GRÄDDE, socker, mannagryn (VETE), äppeljuicekoncentrat, gelatin, salt med jod, morotskoncentrat. Bär- och frukthalt 27 %.
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000032983
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 560 kJ / 134 kcal |
| Fett | 5,4 g |
| - varav mättat fett | 3,2 g |
| Kolhydrat | 19 g |
| - varav sockerarter | 13 g |
| Protein | 1,6 g |
| Salt | 0,11 g |
| Fiber | 1,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

