Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Fyllda bröd, grönsaksstavar, pommes frites, varmkorv, hamburgare och grillade delikatesser – vår sammetslena mjuka och perfekt örtmajonnäs passar bra…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg
Ingredienser
Vegetabiliska oljor (raps, ryps), vatten, ÄGGULA (Finska), socker, spritvinäger, vitlök, modifierad stärkelse, salt med jod, basilika 0, 3 %, koriander 0, 2 %, persilja 0, 2 %, spirulina-, safflor-, morots- och pumpakoncentrat, förtjockningsmedel (E 412, E 415), konserveringsmedel (E 202), arom, surhetsreglerande medel (E 330), antioxidant (E 385).
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
Marknadsförare
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000014040
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras helst svalt och skyddad mot ljus. Öppnad förpackning förvaras i kylskåpstemperatur.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 2 140 kJ / 511 kcal |
| Fett | 55 g |
| - varav mättat fett | 3,3 g |
| Kolhydrat | 5,6 g |
| - varav sockerarter | 3,7 g |
| Protein | 0,8 g |
| Salt | 0,93 g |
| Fiber | 0,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

