Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Kanderade apelsinskalbitar – smak och färg till bakning! Dessa läckra bitar i storlek 6 x 6 mm ger en frisk citruston till både bakverk och…
Tillverkningsland
Nederländerna
Allergener
Svaveldioxid och sulfiter
Ingredienser
Apelsinskal, glukos-fruktossirap, socker, surhetsreglerande medel E330, konserveringsmedel: svaveldioxid"
Kontaktuppgifter
Mauste-Sallinen Oy
Emännänkatu 2-4, 21100 Naantali
EAN
6436501025862
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 332 kJ / 314 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 76 g |
| - varav sockerarter | 76 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,60 g |
| Fiber | 5 g |
| Natrium | 250 mg |


